یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی (National Botanical Garden of Georgia – თბილისის ბოტანიკური ბაღი ) یا باغ بوتانیکال تفلیس ، جزو بهترین جاذبه های دیدنی تفلیس به شمار می رود.

بازدید از باغ گیاه شناسی برای عموم آزاد است و در قسمت کوهپایه ای منطقه ناریکالا (Narikala) قرار دارد.

برای دسترسی به داخل این باغ شما می توانید دو ورودی متفاوت را انتخاب کنید :

اول از راه ورودی ای که در بالای قلعه ناریکالا وجود دارد و دوم از راه آبانوتوبانی که دقیقا پشت مسجد تفلیس واقع شده است.

باغ گیاه شناسی تفلیس دارای چندین هزار از انواع گونه های گیاهی است که بعضی از آنها بومی و برخی غیر بومی هستند که در اینجا رشد می کنند و به ۴۵۰۰ دسته تقسیم شده اند.

اگر شما هم مانند اکثر گردشگران علاقمند به فضاهای طبیعی و آشنایی با انواع گونه های گیاهی باشید ، بازدید از باغ بوتانیکال تفلیس پیشنهاد عالی برای شما محسوب می شود.

یکی دیگر از امکانات زیبای این باغ وجود پل زیبای آن است که بهترین مکان را برای پیاده روی و دوچرخه سواری با یک منظره بی نظیر برای شما فراهم می کند.

بعد از بازدید از آبشاری که قبل از این پل زیبا قرار دارد، به تونل زیبایی می رسید که مجسمه سنگی ای از مردی در آنجا قابل رویت است که واقعا زیبایی خاصی دارد.

قدمت این باغ زیبا به بیش از سه قرن پیش باز می گردد.

اولین بار برای خانواده سلطنتی گرجستان در سال ۱۶۷۱ میلادی بازگشایی شده است و در سال ۱۶۲۵ میلادی با نام باغ قلعه یا Seidabad شناخته شده است .

البته قابل ذکر است که اولین فردی که این باغ زیبا را معرفی کرد ژان شاردن (جهانگرد فرانسوی) نام داشت.

بازسازی این باغ زیبا حدودا به اوایل قرن ۱۹ باز میگردد. در سال ۱۸۴۵ میلادی رسما با عنوان باغ گیاه شناسی شهر تفلیس نام گذاری شد که از سال ۱۹۸۵ ورود به این باغ زیبا برای عموم آزاد شد.

هزینه ورودی باغ گیاه شناسی تفلیس در حدود ۲ لاری است همه روزه از ۸ صبح تا ۷ عصر ورود برای عموم آزاد است.

یکی از بهترین مسیرهای پیشنهادی برای ورود از مسیر بالایی از ناریکالا است و دیدن تمام شهر از بالای پل و دیدن مجسمه زیبای مادر است .

آدرس به زبان انگلیسی : Botanikuri Street, Tbilisi 0114, Georgia

https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید