یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
صفحه اصلی / جاذبه های گردشگری / جاذبه های گردشگری در پارک ملی تفلیس

جاذبه های گردشگری در پارک ملی تفلیس

جاذبه های گردشگری در پارک ملی تفلیس

جاذبه های گردشگری در پارک ملی تفلیس وجود دارند مانند مکان های تاریخی ای مانند صومعه ها ، دریاچه، حیات وحش طبیعی و منظره دیدنی طبیعی.

در این مقاله به معرفی این اماکن و جاذبه های گردشگری موجود در این پارک زیبا می پردازیم.

  1. صومعه جیواری – Jvari monastery

قدمت این مکان زیبا و باستانی به قرن ششم میلادی باز می گردد . این صومعه قدیمی از اماکن مهم و مقدس برای پیروان ارتدکس به شمار می رود.

صومعه جیواری در غرب پارک و در نزدیکی شهر متسختا بر روی مکانی تپه ای واقع است.

بر بالای این تپه شاهد نمایی بی نظیر از شهر باستانی متسختا و پارک ملی تفلیس را می توانید ببینید.

صومعه باستانی جیواری جزو اماکنی است که در سازمان جهانی یونسکو به عنوان میراث ثبت گشته است.

  1. دریاچه جیواری – Jvari lake

این دریاچه زیبا با منظره ای فوق العاده در میان کوهها قرار گرفته است و نمایی کارت پستالی را به شما نشان می دهد. این دریاچه هم نام با صومعه ای که در این پارک وجود دارد نام گذاری شده است.

هنگامی که وارد قسمت غربی پارک می شوید بعد از گذشتن و تماشای دریاچه زیبای جیواری به صومعه تاریخی جیواری در انتهای قسمت غربی پارک می رسید.

این دریاچه نیلگون یکی از بهترین و بکرترین جاذبه های گردشگری در این منطقه محسوب می شود.

  1. صومعه زدازنی – zedazeni monastery

دلیل نام گذاری این صومعه برگرفته از کوه موجود در این منطقه به نام زدازنی است که بر روی رشته کوه ساگورامو قرار دارد.

برای بازدید از این صومعه تاریخی باید به منطقه شرقی رود آراگوی بروید و به نزدیکی شهر تاریخی متسختا برسید.

آدرس : Zedazeni Rd, Georgia

  1. صومعه سنت جرج – monastery of St. George

یکی دیگر از اماکن قدیمی و تاریخی ای که شما می توانید در این پارک زیبا مشاهده کنید صومعه سنت جرج نام دارد که بنایی مخصوص و مورد احترام برای پیروان ارتدکس است.

  1. جاده منظره وسیع

این مسیر زیبا به صورت دایره ای شکل و پیچیده است که به سمت بالا می رود . اگر شما با ماشین به این پارک زیبا بروید گذر از این مسیر یکی دیگر از جاذبه های موجود در این پارک برای شما محسوب خواهد شد.

اگر مسیر جاده را در حدود ۳ تا ۴ کیلومتر ادامه دهید به چشمه دیدولی می رسید و می توانید از این چشمه رویایی هم دیدن کنید در ادامه این مسیر زمانی که به سراشیبی می رسید می توانید به روستای گلدانی دسترسی پیدا کنید.

زمانی که از سراشیبی و این روستای قدیمی گذر کنید به منطقه صلیب آهنی وارد می شود البته این نامی است که افراد محلی برای این منطقه گذاشته اند. در ادامه این مسیر می توانید رودخانه گلدنیشخوی را مشاهده کنید که بعد از پایان این مسیر جادهس دایره ای منظره وسیع به پایان می رسد.

خوب است بدانید که تمامی این مسیر ۱۰ کیلومتر است و اکثرا جاده آن خاکی است و دسترسی همواری را از نظر آسفالته بودن ندارد. اما با این حال مسیری فوق العاده زیبا و خاطره انگیز است.

  1. مسیر مامکودا

مسیر مامکودا که به آن Mamkoda medium loop می گویند در میانه ی پارک قرار دارد. در این مسیر می توانید پیچ للوبانی را مشاهده کنید و خوب است بدانید جاده در این مسیر خاکی است.

در طول مسیر زمانیکه که پیچ للبونانی میرسید در نزدیکی آن رو راهی ای را مشاهده خواهید کرد که به قسمتی قدیمی و روستایی می رسد در این قسمت شما می توانید صومعه زیبا و قدیمی سنت جرج را نیز بازدید کنید.

بعد از گذر از این مسیر زمانیکه جاده به حالت سرپایینی می رسد شما به کوههای لالکونی و صومعه مارتکوپی که قدمت آن به قرن پنجم میلادی باز می گردد، خواهید رسید.

بعد از بازدید از این کلیسا زیبا اگر مسیر را ادامه دهید به روستای نوریو و کوهستان مامکودا می رسید در بالای این کوه زیبا شما می توانید یک چشمه فوق العاده زلال و زیبا را مشاهده کنید در انتهای این مسیر صومعه مامکودا قرار دارد.

مسیر زیبای مامکودا ۳۸ کیلومتر است که اکثر آن به صورت خاکی و سربالایی است. در انتهای این مسیر شما به نقطه اولیه باز می گردید.

خوب است بدانید برای بازدید از پارک ملی تفلیس و گردش در تمام نقاط پارک بهتر است کفشی مناسب طبیعت گردی و کوه نوردی بپوشید و همچنین آب و خوراکی همراه داشته باشید.

آدرس به زبان فارسی : گرجستان، تفلیس، پارک ملی تفلیس
آدرس به زبان انگلیسی : Tbilisi national park, Tbilisi, Georgia
https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید