شنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

حمام ایراکلی

حمام ایراکلی

حمام های سولفور (گوگردی) که به باور بسیاری از مردم دارای خواص درمانی به صورت طبیعی هستند در منطقه ای به نام آبانتوبانی Abanotubani در کشور گرجستان و شهر زیبای تفلیس قرار دارند. البته باید بدانیم که این حمام ها در منطقه سنتی و قدیمی شهر تفلیس واقع شده اند. در این میان خوب است بدانید که قدیمی ترین این حمام ها ، حمام ایراکلی است که بازدید از این مکان تاریخی می تواند برای شما هم از حهت درمانی و هم به جهت گردشگری یک فرصت فوق العاده به شمار برود.

این حمام ها همه روزه یکی از پر بازدید ترین مکان های گردشگری برای تمام مردم جهان هستند.

این حمام ها به صورت عمومی و خصوصی قابل کرایه هستند و حتی در این مکان ها شما میتوانید در خواست ماساژور شخصی نیز بدهید.

برای استفاده از این حمام ها به صورت عمومی هزینه ای حدودا ۲ لاری به بالا نیاز است و برای استفاده از حمام اختصاصی که به صورت کابین های خصوصی هستند هزینه ای در حدود ۱۵ تا ۸۰ لاری به ازای هر ساعت مورد نیاز است.

آب گرم حمام ایراکلی هم مانند تمامی حمام های سولفور دیگر به صورت کاملا طبیعی است و هیچگونه تجهیزات ساخته بشر در آن دخیل نیست و مستقیما از چشمه های آب گرم تامین می شود.

یکی از خوبی ها و در واقع امکانات حمام ایراکلی، وجود انواع نوشیدنی ها در حمام است که در صورت درخواست می توانید نوشیدنی مورد علاقه خود را در همین مکان دریافت کنید.

ساختار معماری و طراحی حمام ایراکلی به دلیل نوع کاشی کاری ها بشدت با معماری دوران صفویه تشابه دارد و به همین دلیل بسیاری می گویند این حمام ها در آن دوران ساخته شده اند و معروف به حمام شاه عباسی هستند.

تخمین میزنند که حمام ایراکلی در قرن ۱۷ یا ۱۹ ساخته شده است و تا امروز قابل استفاده است.

البته در مورد مالکیت حمام ایراکلی از نظر تاریخی شبهه وجود دارد برخی معتقدند این حمام در مالکیت خاندان شاهان گرجی قرار داشته است.

دمای آب این حمام ها در حدود ۳۰ تا ۴۰ درجه است و برای دردهای مفاصل و عضلانی، آرتروز و آرامش پوست بشدت تاثرات مثبتی دارد. بهترین فصل برای بازدید و استفاده از این حمام ها ، فصل زمستان است.

البته نکته مهمی که باید بیان کرد در مورد نظرات گردشگران و بازدید کنندگان در سایت معتبر trip advisor  است بنا به رای این افراد حمام ایراکلی ، یک حمام زیبا و شگفت انگیز است و با اکثریت آراء همه افراد معتقدند هرگز نباید این بازدید تاریخی را از دست داد.

این افراد معتقدند پیاده روی در خیابان زیبای آبانتوبانی و در میانه منطقه سنتی تفلیس رسیدن به این حمام تاریخیه زیبا یکی از بهترین و خاطره انگیزترین لحظات را برایشان رقم زده است.

در این گزارش در رابطه با تمیزی ، سرویس خدمات، خوش رویی مسئولین حمام و زیبایی منطقه جغرافیایی، حمام ایراکلی بهترین رتبه را از بازدید کنندگان دریافت کرده است.

آدرس : Abano St, Tbilisi, Georgia

https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید