سه شنبه , ۳ مهر ۱۳۹۷

خیابان شاردنی

خیابان شاردنی

خیابان شاردنی نام یکی دیگر از خیابان های پر تردد ، زیبا و دیدنی در گرجستان است .

خیابانی مزین به سنگفرش ، مملو از انواع کافه ها،رستوران ها و فروشگاه ها که در یکی از قدیمی ترین مناطق تفلیس واقع است، این خیابان زیبا به خیابان شب زنده داران معروف است.

در این خیابان می توانید انواع فروشگه های صنایع دستی و فرش های دستباف را پیدا کنید و در همین زمان از شنیدن صدای موسیقی زنده خیابانی کمال لذت را ببرید.

اکثر ساختمان ها و خانه های این خیابان از نوع معماری گرجی هستند و بالکون هایی رنگارنگ و شاد دارند که دقیقا متناسب با فضای شاد ریال سرزنده و پر جنب و جوش این خیابان است.

حقیقتا صرف یک وعده غذا یا یک میان وعده در فضای باز در حین تماشای این همه زیبایی مملو از خاطرات تکرارنشدنی است.

نام این خیابان زیبا به احترام جهانگرد  بزرگ و هنرمند فرانسوی “ژان شاردن” که نزدیک به ۴۰۰ سال پیش می زیسته است ، بوجود آمده .

این هنرمند بزرگ صمیمانه گرجستان و مردمان مهربان گرجی را دوست داشته و در خاطرات و سفرنامه هایش همیشه در رابطه با سفرهای متعددش به تفلیس و مردمان آنجا به نیکی یاد کرده است.

در نزدیکی این خیابان کلیسا جامع سنت جورج،پل صلح،رودخانه کورا،کلیسا سیونی،موزه تاریخ تفلیس قرار دارد و شما در حین مراجعه و تماشای این خیابان فوق العاده می توانید یکی برنامه سفر جذاب و کامل را ترتیب دهید.

اگر وعده غذایی خود را میهمان یکی از رستوران های این خیابان زیبا بودید حتما موسیقی زنده رستوران و رقص لزگی را از دست ندهید.

این خیابان همه روزه و در تمام فصول مملو از گردشگران است و جالب است بدانید که از ۸ شب تا ۵ صبح این خیابان در شلوغ ترین و پر رونق ترین زمان خود قرار دارد.

آدرس : تفلیس، حاشیه‌ی جنوبی رود کورا، نزدیک پل متخی، حد فاصل خیابان‌های اوانس تومانیانی و سیونی

https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید