یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
صفحه اصلی / جاذبه های گردشگری / خیابان قدیمی روستاولی

خیابان قدیمی روستاولی

خیابان قدیمی روستاولی

در تفلیس خیابان قدیمی روستاولی وجود دارد که سنگ فرشهای آن برای ۱۰۰ سال پیش است. این خیابان را به احترام شاعر معروف گرجستان ” شوتا روستاولی ” نامگذاری کردند.

بسیاری از مراکز مهم گرجستان در خیابان روستاولی قرار گرفته اند. به عنوان مثال : پارلمان گرجستان، سالن اپرا ، سالن باله، کلیسای کاشوتی، موزه مردمی و آکادمی تاتر گرجستان در خیابان روستاورلی قرار دارد.

بر فراز ساختمانهای قدیمی خیابان روستاولی تابلوهایی به چشم میخورد که یادگار قرن بیستم است.

خیابان قدیمی روستاولی حدود ۱۰۵ کیلومتر طول دارد و از میدان تاویسوپلیا یا آزادی شروع میشود و به مترو روستاولی و خیابان کوستوا ختم میشود.

برای اینکه به خیابان روستاورلی بروید میتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی، و مترو استفاده کنید.

http://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

   https://t.me/GeorgiaLovesYou

اتوبوس:
اتوبوس‌های تهران تفلیس، به صورت مرتب از پایانه‌ی غرب حرکت می‌کنند. پروازهای تهران تفلیس هم چند بار در هفته انجام می‌شوند.
در شهر به راحتی می‌توانید تاکسی سوار شوید یا از ون‌های گرجی -مارشروتکا- استفاده کنید. همچنین ایستگاه متروی روستاولی در تقاطع خیابان روستاولی و خیابان کوستاوا قرار دارد.
با خودروی شخصی:
برای سفر به گرجستان با خودروی شخصی باید از یکی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان یا ترکیه بگذرید.

در تفلیس هم خیابان‌های الکساندر پوشکین و جرج لئونیدز به میدان آزادی منتهی می‌شوند. خیابان قدیمی روستاولی در جنوب رودخانه‌ی کور و به موازات خیابان کنارگذر زویاد قامساخوردیا قرار دارد.

در خیابان روستاورلی کافه های زیادی وجود دارد، پیشنهاد میکنیم به یکی از کافه ها بروید و اوقات خوشی را با مردم مهمانواز گرجستان سپری کنید.

در زمان کریسمس خیابان روستاورلی را تزئین میکنند و تاتر و جشن و پخش موزیک در این خیابان برگزار میشود. اگر در این زمان به تفلیس سفر کردید حتما در جشن کریسمس شرکت کنید و اوقات خوشی را سپری کنید.

نقشه خیابان قدیمی روستاولی

پاسخ دهید