سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
صفحه اصلی / جاذبه های گردشگری / دریاچه لاکپشت ها

دریاچه لاکپشت ها

دریاچه لاکپشت ها

دریاچه لاکپشت ها ( turtle lake Tbilisi ) در تفلیس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و مناطق چشم نواز این شهر باستانی به شمار می رود.

این دریاچه زیبا در شمال کوه مقدس متاتسمیندا ، در محله واکه و در نزدیکی سفارت ایران قرار دارد. آب این دریاچه توسط یکی از شاخه های رود کورا به نام varazis khevi تامین می شود.

یکی از بهترین ویژگی های این دریاچه وجود تله کابین در آن است .

عمق دریاچه لاکپشت ها ۲٫۶ متر است و دور تا دور آن پوشیده از طبیعتی بکر و زیبا است.

مردمان گرجی زبان به این دریاچه نام کوستبا داده اند این لغت نیز در زبان گرجی به معنای لاکپشت ها است.

دلیل این نام گذاری بر روی این دریاچه و این جزیره وجود انواع لاکپشتها در آن نیست بلکه دلیل این نام گذاری مربوط به نمای کلی این قسمت از سرزمین گرجستان از ارتفاع بالاتر است که شبیه به لاکپشت است.

این منطقه زیبا در تفلیس یکی از بهترین مناطق برای استراحت آرامش اعصاب و ریلکسیشن به شمار می رود. طبیعت زیبا در کنار آرامش بینظیر دریاچه محیطی بی بدیل را در چشم بیننده ایجاد می کند.

از امکانات موجود در محدوده دریاچه لاکپشت ها می توان به انجام بازی های آبی در فصل گرما، وجود استراحتگاه های ساحلی، انواع رستوران ها و کافی شاپ ها، استفاده از کنسرت های زنده و … اشاره کرد.

البته از دیگر امکانات این پارک دارا بودن فضایی برای ورزش هایی جدای از ورزش های آبی است همچون : تنیس، تنیس روی میز، فوتبال ، والیبال و …. .

یکی دیگر از مزایا و مکان های دیدنی و جذاب در تفلیس موزه فضای باز تفلیس است که خوشبختانه این موزه زیبا در نزدیکی دریاچه قرار دارد و شما می توانید در برنامه سفرتان از این منطقه فوق العاده هم دیدن کنید.

آدرس : Tbilisi, Georgia
https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید