چهارشنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
صفحه اصلی / جاذبه های گردشگری / دیوار قدیمی در خیابان پوشکین

دیوار قدیمی در خیابان پوشکین

دیوار قدیمی در خیابان پوشکین

دیوار قدیمی در خیابان پوشکین (old city wall in Tbilisi) یکی دیگر از بناها و سازه های قدیمی به جای مانده از گذشته است که شما می توانید با مراجعه به خیابان زیبای پوشکین این دیوار زیبا و مستحکم را مشاهده کنید.

خیابان پوشکین یکی دیگر از خیابان های معروف و زیبا در شهر زیبای تفلیس است. این خیابان یکی دیگر از خیابان های اتصال یافته از میدان آزادی است.

نام گذاری این خیابان به دلیل تقدیر و یادبود از شاعر بزرگ روسی به نام الکساندر پوشکین بوده است.

این خیابان قدیمی در سال ۲۰۱۲ میلادی مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت که در حین عملیات بازسازی دیواری قدیمی مربوط به قرن ۱۲-۱۳ میلادی در آنجا یافت شد که مشخص می شود احتمالا این دیوار جزو اولین دیوارهای ساخته شده در تفلیس محسوب می شود .

این دیوار محکم و قدیمی در یکی از نقش های به جای مانده از فردی به نام واخوشتی باگرشنی (Vakhushti Bagrationi Batonishvili) باتونیشویلی که فردی گرجی و نقشه بود به صورت جز به جز و دقیق توضیح داده شده است .

طبق این استاد به جای مانده این دیوار در سال ۱۷۳۵ طراحی شده بود و یکبار به دست مهاجمان تخریب شده است که بعدها مجددا بازسازی گشته است.

بازدید از این دیوار قدیمی به صورت رایگان و همه روزه برای عموم آزاد است.

گردشگران و بازدید کنندگان با پیاده روی در این خیابان می توانند با تاریخ غنی و قدرت معماری گرجیان در زمان های قدیم آشنا شوند و تجربه ای بیاد ماندنی را از این گردشگری برای خود به ثبت برسانند.

آدرس : Old City Wall, 2 Shota Nishnianidze St, Tbilisi, Georgië
https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید