سه شنبه , ۳ مهر ۱۳۹۷
صفحه اصلی / بازار کار / شهرهای گرجستان ۲

شهرهای گرجستان ۲

شهرهای گرجستان ۲

شهرهای گرجستان ۲ جزو شهرهایی هستند که هم در قاره آسیا و هم در قاره اروپا قرار دارند و همین امر باعث شده تا گردشگران بسیاری قصد اقامت به این کشور زیبا را داشته باشند.

گرجستان در شرق دریای سیاه قرار دارد و در افسانه های قدیمی گرجی به  این صورت آمده است که این شهر هدیه خدا است و مردمان گرجی به این موضوع باور دارند.

در این مقاله به معرفی شهرهای گرجستان می پردازیم.

۶٫ شهر روستاوی – Rustavi

روستاوی مرکز استان تاریخی و جغرافیایی کارتلی سافلی است. در این شهر دو قسمت صنعتی و مسکونی از هم جدا هستند قسمت صنعتی در طرف چپ و قسمت مسکونی در طرف راست شهر قرار دارد.

آب و هوای این شهر به این صورت است که اکثرا تابستانهایی گرم و زمستانهایی سرد و خشک را دارد.

کانال گاردابانی در این شهر قرار دارد که هم برای آبیاری و هم برای تامین انرژی مورد نیاز برای نیروگاه برق حرارتی تفلیس از آن استفاده می شود.

اولین کارخانه آهن و فولاد-نورد در گرجستان در این استان در سال ۱۹۴۴ احداث شد که در سال ۱۹۵۴ کارگران کارخانه توانستند اولین محصول را از این کارخانه بدست آورند.

اکنون این شهر چهارمین شهر بزرگ در گرجستان شناخته شده است. و اقوام گرجی، روسی، ارامنه و آذری در این منطقه زندگی می کنند.

روستاوی در حال حاضر بزرگترین شهر و مرکز صنعتی در گرجستان محسوب می شود.

۷٫ شهر زیبای استپان تسمیندا – stepantsminda

این شهر زیبا را در گذشته به نام کازبگی می شناختند. استپان تسمیندا در شمال شرقی گرجستان و در نزدیکی مرز روسیه قرار دارد.

این منطقه شامل مناظر بکر و بی نظیر کوهستانی است و برای گردشگرانی که سفرهای هیجان انگیز و ورزش های زمستانی را دوست دارند یک پیشنهاد عالی به شمار می رود.

در این شهر زیبا تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز برای انواع سلیقه ها وجود دارد .

استپان تسمیندا یک شهر زیبا ، خوش آب و هوا و کم جمعیت است.

در این شهر شما می توانید در هتل زیبا و کامل کازبگی اقامت داشته باشید و از امکانات لوکس این هتل بهره ببرید همچنین می توانید از اقامت در خانه ی روستاییان و محلیان این منطقه بهره مند شوید و هزینه کمتری را بپردازید در این نوع از اقامت صبحانه شما به صورت کامل در اختیارتان قرار می گیرد.

نام این شهر به احترام راهب ارتدکسی که همین نام را داشته برگزیده شده است.

۸٫ متسختا – mtskheta

این شهر زیبا یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در گرجستان به شمار می رود.این شهر در فاصله ۲۰ کیلومتری از پایتخت کشور گرجستان قرار دارد.

این شهر در لیست آثار سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این شهر زیبا در قسمت اتصال دو رود کور و آراگوی قرار دارد. متسختا یکی از شهرهای مهم و مذهبی در گرجستان به شمار می رود و شهری بسیار مهم برای این مردمان به شمار می رود.

در این شهر تمامی مراسم های مهم و مذهبی پیروان ارتدکس در گرجستان برگزار می شود که این مراسم نیز جزو زیبایی های این شهر و جاذبه های مهم آن محسوب می شود.

اولین فعالیت های حضرت مسیح (ع) در این شهر انجام می شده و این شهر برای تمام مسیحیان جهان مقدس به شمار می رود.

این شهر تاریخی قدمتی بیش از ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد حضرت مسیح دارد. پیش از شهر زیبای تفلیس این شهر پایتخت کشور گرجستان و ایبریاییان بوده است.

در معماری این شهر زیبا ، معماری کاملا گرجی را خواهید دید.

۹٫ سیغناقی – sighnaghi

این شهر در استان کاختی قرار دارد . این شهر کوچک یکی از بی نظیرترین کشورهای گرجستان است که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از تفلیس قرار دارد.

در این شهر شما می توانید در ارتفاعات منظره ای از دره آلازانی و کوه های قفقاز را مشاهده کنید زیرا این دره در ارتفاع ۷۹۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

در این شهر دیوار و قلعه ای در گذشته برای دفاع علیه مهاجمان ساخته شده بوده که اکنون نیز این دیوار بلند جزو مهمترین جاذبه های گردشگری به شمار می رود.

۱۰٫ برجومی – Borjomi

این شهر زیبا در استان سامتسخه جاواختی قرار دارد که جمعیت آن طبق سرشماری در سال ۲۰۰۹ میلادی به ۱۳۷۰۰ نفر می رسید. این شهر در ۱۵۰ کیلومتری غرب پایتخت گرجستان قرار دارد.

این شهر زیبا و پر جاذبه به شهر چشمه های آب گرم شهرت دارد.

این شهر زیبا چندین چشمه، جنگل،آبشار و کوههای زیبا دارد همچنین در نزدیکی این شهر پیست اسکی قرار دارد.

یکی از مهمترین نکات این شهر آب معدنی های آن است. این شهر زلالترین آب معدنی جهان را دارد که به سرتاسر آمریکا و اروپا صادر می شود.

در این شهر چندین کارخانه کوکاکولا وجود دارد زیرا این شرکت جهانی آب مورد نیاز برای تولیدات خود را از این شهر تامین می کند و به اروپا صادر می شود.

 

https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

 

پاسخ دهید