سه شنبه , ۳ مهر ۱۳۹۷

میدان آزادی

میدان آزادی

میدان آزادی (თავისუფლების მოედანი ) یکی از معماری های دیدنی و گردشگری در تفلیس به شمار می رود این بنای قدیمی  قدمتی در حدود دو قرن دارد.

این میدان زیبا جزو میدان های اصلی در این شهر به شمار می رود که محل تقاطع چندین خیابان مهم در تفلیس است مانند خیابان روستاولی، خیابان لسیذره، خیابان پوشکینی.

در این میدان ساختمان های مهمی همچون ساختمان شورای شهر تفلیس، هتل چهار ستاره کورتیارد ماریوت قرار دارد و در نزدیکی آن موزه ملی گرجستان قرار دارد.

نبش این میدان در قسمتی که منتهی به خیابان لسیذره است نمایشگر بزرگی برای نمایش آگهی های گوناگون و تبلیغات قرار گرفته است.

در قسمت شرقی میدان یک فواره وجود دارد.

این میدان در دوران های مختلف نام های گوناگونی مانند پاسکوویچ بریوانسکی – Paskevich Yerevanski – ، لنین، یروان- Ervan- و میدان آزادی-freedom square – داشته است.

ساخت این سازه را به اوایل قرن ۱۹ میلادی نسبت می دهند اما اسنادی مانند عکس و نوشته های قدیمی مبنی بر اثبات قدمت بیش از دو قرن برای این بنا وجود دارد.

در وسط میدان آزادی ستونی بنا شده است که بر بالای آن مجسمه ای از جورج مقدس (کنورگی مقدس – جرجیس) قرار گرفته است، در این مجسمه پیامبر نیزه ای بر دست دارند و به جنگ اژدهایی بالدار رفته اند.

مجسمه این حضرت به مجسمه لیبرتی نیز مشهور است.

این میدان زیبا و تاریخی در بخش قدیمی شهر تفلیس واقع شده است.

حضرت جرجیس (ع) یکی از پیامبران بودند که بعد از حضرت عیسی مسیح (ع) می زیسته اند.

حضرت جرجیس (ع) بسیار برای مردم گرجستان گرانقدر هستند و نشانی از ایشان در نشان ملی کشورشان نیز به کار رفته است.

در سال ۲۰۰۵ میلادی در این میدان رییس جمهور آمریکا – جورج دبلیو بوش- و رییس جمهور گرجستان –میخائیل ساکاشویلی- ششصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم را در حضور مردم بسیاری جشن گرفتند.

بازدید از این مکان زیبا همه روزه و به صورت ۲۴ ساعته برای عموم آزاد و رایگان است.

آدرس : Tbilisi, Georgia
https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید