سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

کلیسا کاشوتی

کلیسا کاشوتی

کلیسا کاشوتی ( ქაშვეთის წმინდა გიორგის სახელობის ტაძარი- kashveti church ) یک کلیسا ارتدکسی مسیحی در تفلیس واقع در کشور گرجستان است.

این کلیسای زیبا در مرکز شهر تفلیس و در خیابان روستاولی که یکی از مشهورترین و مهمترین خیابان های این شهر است، قرار دارد. یکی دیگر از بناهای بسیار مهمی که در خیابان روستاولی و دقیقا روبروی کلیسای زیبای کاشوتی قرار دارد، ساختمان پارلمان تفلیس است.

این کلیسا بین سال های ۱۹۰۴ تا ۱۹۱۰ توسط معمار و هنرمندی چیره دست به نام Leopold Bilfeldt ساخته شده است و در سال ۱۹۱۰ مورد بهره برداری قرار گرفته است.

سبک معماری این کلیسا به سبک گرجی و در دوران قرون وسطی باز می گردد و کلیسا دارای دو گنبد است و طراحی سفید بنای آن درخششی بی نظر را برای کلیسا بوجود آورده است.

این کلیسا در محل ساختمان کلیسای قدیمی بنا شده است.

نقاشی های داخلی کلیسا برگرفته از تاریخ و فرهنگ گرجیا در زمان های قدیم است و طراحی آن به دست هنرمندی گرجی به نام Lado Gudiashvili مزین شده است.

نام این کلیسای زیبا دارای یک تاریخ و پیشینه در داستان های قدیمی دارد و از ترکیب دو نام زاییدن و سنگ تشکیل شده است.

گرجیان بر این باورند که در زمان های قدیم کشیشی محترم ، صادق و با ایمان به نام دیوید در این مکان می زیسته که روزی زنی به او تهمت می زند از او فرزندی را باردار است ، کشیش غمگین می شود و می گوید : این یک تهمت ناروا است و شما زمانی آگاه می شوید که این زن به جای فرزند انسان یک سنگ به دنیا بیاورد. و بدین گونه می شود که نام این کلیسای زیبای قدیمی را بر اساس این حکایت “کاشوتی” می نامند.

این کلیسای زیبا از اوایل قرن بیستم که ساخته شده است تاکنون بارها ترمیم و بازشازی شده است و تغییراتی کرده است.

این بنای زیبا به سبک گرجی و با همکاری مهندسان و طراحان آلمانی،ایتالیایی و گرجی بنا شده است.

آدرس به زبان فارسی : گرجستان، تفلیس، خیابان روستاولی ۹

آدرس به زبان انگلیسی : Rustaveli Ave. ۹, Tbilisi, Georgia

https://t.me/GeorgiaLovesYou

https://instagram.com/_u/georgialovesyou.c0m

پاسخ دهید